Cartalia Poetry Series - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Cartalia Poetry Series
Tomiki wierszy współczesnych poetów angielskich w wyjątkowym opracowaniu graficznym, przygotowane we współpracy z Equipage Cambridge
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
 
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press powrót


O wydawnictwie Cartalia Press

O wydawnictwie Cartalia Press - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Cartalia Press wydaje książki ważne, piękne i przyjemne dla Czytelników, którzy czują się Europejczykami bez kompleksów lub pragną wykorzystać szansę, by jak najszybciej tak się poczuć - w każdej sytuacji życiowej: zawodowej bądź prywatnej, bardziej lub mniej oficjalnej.
Korzystając z własnego nowoczesnego zaplecza poligraficznego, Cartalia Press przygotowuje i oddaje im do rąk książki starannie opracowane, w niebanalnej szacie graficznej, na miarę współczesnej sztuki edytorskiej.
W Cartalia Press, jako wydawcy,cenimy niezależność myśli, wierzymy w moc słowa, w miłość, w sens trwałych więzi rodzinnych; pragniemy w ludziach rozbudzać otwartość i życzliwość, a także szczerość i odwagę okazywania uczuć oraz przekonanie, że w dzisiejszym świecie wiarę w siebie i szacunek innych również, a może przede wszystkim, zyskuje się dzięki przenikliwości umysłu i szlachetności manier.


Wydawnictwo Cartalia Press jest częścią międzynarodowej firmy Cartalia Com. Powstało w 2007 roku. Siedziba redakcji mieści się w Warszawie.

Książki wydawnictwa Cartalia Press można nabywać przez internet, w salonach firmowych Cartalia Com, w księgarniach w całej Polsce.

Cartalia Press współpracuje m.in. z Equipage College w Cambridge, a swoją działalnością wspiera Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Cartalia Press jest wydawcą serii Dobre obyczaje według Emily Post, opracowanej we współpracy z Emily Post's Institute w Stanach Zjednoczonych (w sprzedaży jest kilkanaście tytułów z serii).
"Znaleźliśmy swoją niszę wydawniczą. Od czasów Edwarda Pietkiewicza, nikt nie wydał dobrej, poruszającej najbardziej współczesne tematy książki o dobrych obyczajach. A dzisiaj, jak chyba nigdy dotąd, znajomość etykiety staje się nieodzownym elementem w wielu aspektach naszego życia, takich jak praca, relacje z partnerem, wychowanie dzieci etc." - mówi Ryszard Szczerba.

Głównymi autorami i pomysłodawcami serii są znani i cenieni w USA specjaliści w dziedzinie etykiety, Peggy Post i Peter Post. Podjęli się oni uwspółcześnienia dzieła ich babki i opracowali książki, które w zabawny i niebanalny sposób przedstawiają, jak radzić sobie w różnych sytuacjach np. współczesnego życia zawodowego i prywatnego. Tytuły, które ukazały się w serii Dobre obyczaje według Emily Post nakładem wydawnictwa Cartalia Press to:

"Przepraszam, ja tu stałem. 100 porad na temat właściwego zachowania"
"Dobre obyczaje we dwoje. Od chrapania i seksu do kłótni i finansów"
"Vademecum dobrych obyczajów w biznesie"
"Przeżyć wśród ludzi. Porady dla nastolatków"
"Obyczaje ślubne... w świecie bez granic"
"Po męsku. Obyczaje silnej płci"
"Dar dobrych obyczajów. Mieć dzieci lubiane, rozważne, wdzięczne"
"Party, kolacja, grill. Dobre obyczaje na co dzień i od święta"
"Przewodnik dobrych obyczajów dla dzieci"
"Księga dobrych obyczajów" (wydanie w trzech tomach)- dostępne są dwa tomy, trzeci w przygotowaniu.

Książki Cartalia Press z serii Dobre obyczaje według Emily Post zostały zaprezentowane w dniach 25-28 października 2007 roku podczas Targów Książki w Krakowie. Ta duża impreza wystawiennicza była pierwszą okazją do spotkania z czytelnikami.

Innym przedsięwzięciem wydawnictwa są książki dla dzieci. „Bajki Dzieci Europy” to seria dobrych książek dla dzieci, na którą składają się m.in. najlepsze prace wyłonione w Konkursie Literackim zorganizowanym pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka oraz mało znane, a cenne tytuły należące do klasyki baśni polskich i europejskich.
Serię Bajki Dzieci Europy wydawnictwa Cartalia Press tworzą:
„Kropelka”, Beata Biały
„Kwiatki dla czarownicy”, Beata Biały
„Zwariowana kałuża”, Danuta Parlak
„Siedem sowich piór”, Katarzyna Ryrych
„Uwolnione słowa. Opowieści Uleczki”, Agnieszka Ziółkowska
„Gwiazdka z nieba”, Liliana Bardijewska
„Misia zdrówko porady nie od parady”, Piotr Rowicki
„O czarodzieju, księciu Maurycym i Złotym Żuku, Marta Karkocha
„O Jasiu, co dwa razy świat okrążał”, Magdalena Mroczek

W przygotowaniu: „Piękna i Bestia czyli baśń na nowo opowiedziana” oraz „Żyjątko, Biedajstwo i ci inni” Stanisława Grochowiaka


Wydawnictwo Cartalia Press wydało kilka tomików poezji brytyjskich autorów. Książki wyszły w języku angielskim, przy współpracy z Equipage College w Cambridge.

Ryszard Szczerba, prezes Cartalii Press powiedział w wywiadzie:
"Byłem ogromnie zaskoczony i jednocześnie uradowany, kiedy tak znana osobowość w uniwersyteckim świecie Wielkiej Brytanii doceniła jakość opracowań graficznych i druków oferowanych przez Cartalię. Rod Mengham powierzył nam przygotowanie kilku wybranych tomików poezji. Mam nadzieję, że nasze wydania spotkają się z zainteresowaniem i aprobatą środowiska studenckiego".
Do tej pory w Cartalia Poetry Series ukazały się:

1.Grzegorz Wróblewski, "Our Flying Objects"
2.Tracy Ryan, "Bloc Notes"
3.Isobel Armstrong, "Desert Collages"
4.David Chaloner, "Beyond These Lines. New Poems'
5.William Fuller, "Dry Land"
6.Brian Henry, "In the Unlikely Event of a Water"
7.Marjorie Welish, "A Test of Spacing"

Dnia 6 października 2007 roku, w księgarni akademickiej Heffers Bookshop w Cambridge odbyło się uroczyste czytanie tomików poezji, wydanych wspólnie przez wydawnictwo Cartalia Press i Equipage College. Prezentacja książek połączona była ze spotkaniem z jednym z autorów, Davidem Chalonerem, który czytał swoje prace.
Wydawnictwo Cartalia Press planuje kontynuować współpracę z Rodem Menghamem i Equipage College w Cambridge i poszerzać serię wydawniczą pod nazwą Cartalia Poetry Series.

Wydawnictwo Cartalia Press rozwija się dynamicznie, oprócz książek z serii Bajki Dzieci Europy, Cartalia Press we wrześniu wyda przekład trzech dramatów Johna Ashbery’ego.

Cartalia Press dysponuje własnym, nowoczesnym zapleczem poligraficznym. Przygotowuje i oddaje do rąk czytelników starannie opracowane książki w interesującej szacie graficznej.

Poniżej zamieszczamy informacje prasowe do pobrania.

dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press   Pliki do pobrania powiązane z tą informacją:
DOC - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressCartalia Press - poezja w Cambridge ( Plik DOC Rozmiar pliku 0.63 MB )
DOC - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressCartalia Press na Targach Ksiazki w Krakowie ( Plik DOC Rozmiar pliku 0.64 MB )
DOC - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressInformacja prasowa ( Plik DOC Rozmiar pliku 0.05 MB )
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press powrót


Wydawnictwo Cartalia Press poleca nowoczesne podręczniki dobrych manier i klasyki savoir-vivre 'u, a w nich: dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery, savior-vivr, etyka zawodowa.
Ksiązki Cartalia Press to obowiązkowa lektura obywatela bez granic - dobre obyczaje, etykieta, maniery, etyka zawodowa. Informacje o wydawnictwie Cartalia Press.
Wykonanie:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska 2007