Cartalia Poetry Series - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Cartalia Poetry Series
Tomiki wierszy współczesnych poetów angielskich w wyjątkowym opracowaniu graficznym, przygotowane we współpracy z Equipage Cambridge
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Serie wydawniczedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Pozycje książkowedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Zapowiedzidobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Bestsellerydobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Recenzjedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
O autorachdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Fragmenty książekdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Wyszukajdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press

Newsletter:

Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Cartalia Press:dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki
Autorzy książek wydawanych przez Cartalia Press:
Isobel Armstrong

ur. w 1937 r., brytyjska wykładowczyni, poetka. Jest emerytowaną profesorką języka angielskiego w Birbeck, na Uniwersytecie Londyńskim a także naukowcem Instytutu Studiów Angielskiego na Uniwersytecie Londyńskim.
Jest krytyczką dziewiętnastowiecznej poezji, literatury i twórczości kobiecej. Jej publikacje to: The Radical Aesthetic (2000), Woman’s poetry, Late Romantic to Late Victoria: Gender and Genre (1999) and Victorian Poetry: Poetry, Politics and Poetics (1993). W Wydawnictwie Cartalia Press ukazał się jej tomik pt. „Desert Collage”.

Źródło: Wikipedia
czytaj więcej     
John Ashbery

ur. 28 lipca 1927, w Rochester, absolwent Harvardu i Columbia University, wybitny współczesny poeta amerykański, przedstawiciel tzw. szkoły nowojorskiej w poezji
czytaj więcej     
Liliana Bardijewska

Liliana Bardijewska: ur. w 1955 r., znana i nagradzana autorka, napisała m.in. „Moje – nie moje”. Z wykształcenia slawistka. Dramaturg, prozaik, krytyk literacki i teatralny, tłumacz z bułgarskiego i angielskiego. Debiutowała w 1978 w „Literaturze na Świecie”; pierwsza powieść: „Bractwo Srebrnej Łyżeczki”, ostatnio wydana: „Dom ośmiu tajemnic” (Nasza Księgarnia 2006); książki nagrodzone: „Ratuj” – nagroda w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 1984; „Zielony Wędrowiec” – Nagroda PS IBBY Książka Roku 2001, nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych Książka Wiosny 2001, „Bractwo Srebrnej Łyżeczki” – nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych Książka Zimy 2003/2004; „Moje- nie moje” – wyróżnienie w konkursie PS IBBY Książka Roku 2004, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2004, nominacja do nagrody Wrocławskich Promocji Dobrych Książek Bestsellerem 2004 (grudzień 2007 – znakomity spektakl w Teatrze Animacji w Poznaniu). W wydawnictwie Cartalia Press ukaże się jej książka pt. „Gwiazdka z nieba”, z ilustracjami Ewy Poklewskiej.
czytaj więcej     
Beata Biały

absolwentka romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 1990 roku. Przez szereg lat związana z rynkiem prasowym. Po rozstaniu z biznesem, wróciła do pasji literackiej. Publikuje teksty własne oraz tłumaczy literaturę francuskojęzyczną. Jej autorstwa m.in.: „Wierszyki wyssane z palca” (zdobyły nagrodę Najpiękniejsza Książka Roku 2005 w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w kategorii Książki Dziecięcej)
Współpracuje z ilustratorką Ewą Olejnik, swoja siostrą. W Wydawnictwie Cartalia Press ukazała się jej książka „Kropelka”, wkrótce ukażą się także „Kwiatki dla czarownicy”.

czytaj więcej     
David Chaloner

ur. w 1944 r., w Cheshire, wybitny współczesny pisarz amerykański. Spędził wczesne lata, marząc o ucieczce, odosobnieniu, samotności. W Manchesterze znalazł kulturalny i społeczny kontekst dla swojego pisarstwa. Jego pierwsze prace, które wydano ukazały się w „Generation X” i w antologii Penguin „Children of Albion”. W późnych latach 60-tych rozpoczął pisanie do magazynu „One”. Poczucie istniejących zapytań i ciekawości cechuje jego pracę i pomaga skierować możliwości jakie daje język, muzyka i wygląd w różnorakie strony. Wydawnictwo Cartalia Press wydało tomik poetycki: „Beyond These Lines. New poems”.

Źródło: shermansbooks.com
czytaj więcej     
Joan M. Coles

William Fuller

ur. w 1953, w Barrington, Illinois, amerykański poeta. W 1983 otrzymał tytuł doktora filozofii na uniwersytecie w Virginii. William Fuller wydał m.in. : “The Sugar Borders”(1933), “Aether”(1998), “Sadly”(2003), “Watchword”(2006), “The Coal Jealousies”(1987), “The Central Leader”(1998), “Three poems”(2000), “Roll” (2000), “Avoid Activity” (2003) oraz “Dry Land”(2006), ten ostatni ukazał się w Wydawnictwie Cartalia Press.

Źródło: Wikipedia


czytaj więcej     
Stanisław Grochowiak

Brian Henry

Brian Henry: ur. w 1971, poeta amerykański, mieszka w Wirginii. W wydawnictwie Cartalia Press ukazał się jego tomik „In the unlikely event of water”(2007). Oprócz tego wydał m.in.: “The Stripping point” (2007), “Quarantine” (2006), “Graft” (2003), “American Incydent” (2002), “Astronaut” (2002), “The verse book of Interview” (2005), “James Tate”.
Jego prace krytyczne ukazywały się w New York Times Book Review, the Times Literary Supplement, The Antioch Review, Jacket, The Kenyon Review, The Georgia Review oraz The Yale Review i w innych miejscach.
Jego eseje były drukowane w różnych podręcznikach szkolnych, wliczając Imagining Australia (Harvard University Press).
Henry nauczał w Plymouth State College i na Uniwersytecie w Georgii. Obecnie wykłada na uniwersytecie w Richmond, a w Wydawnictwie Cartalia Press ukazał się jego tomik „In the unlikely event of water”.


Źródło: Wikipedia
czytaj więcej     
Agnieszka Izdebska

Danuta Parlak

Krakowska autorka; napisała cieszące się popularnością "Tajemnicze notesy Tywonki" oraz "Zwariowana kałuża" (wyd. Cartalia Press; utwór wyłoniony w Konkursie Literackim Cartalia Press i Centrum Zdrowia Dziecka Bajki Dzieci Europy).
czytaj więcej     
Barbara Popławska

Barbara Popławska jest też autorką książki "Coaching Duszy w 33 odsłonach"
> (...) Dwie bardzo ważne cechy poezjowania Popławskiej - poczucie humoru
> i umiejętność wykorzystywania "skrzydlatych słów" literatury do
> budowania zaskakujących skojarzeń, ripost i puent (...). (Agnieszka
> Czachowska,Twórczość).
Elizabeth L. Post

Elizabeth L. Post jest żoną wnuka niezapomnianej Emily Post. Była pierwszą następczynią Emily i przejęła obowiązki największego autorytetu Ameryki w zakresie etykiety na ponad 30 lat pracy dla dobra The Emily Post Institute. Kierując Instytutem, Pani Post uaktualniała i poprawiała klasyczną "Emily Post Etiquette "pięciokrotnie w latach 1965- 1992. Odeszła na emeryturę w 1995 roku, a jej następczynią została jej synowa – Peggy Post.
czytaj więcej     
Emily Post - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressEmily Post

Emily Post urodziła się w Baltimore w stanie Maryland 27 października 1872, była kształcona przez guwernerów i na prywatnych uczelniach w Baltimore i Nowym Jorku.
W roku swojego debiutu Emily Price poznała Edwina Post'a, swego przyszłego męża w jednej z eleganckich rezydencji na Fifth Avenue. Po wystawnym i modnym ślubie i podróży poślubnej po Europie swój pierwszy dom państwo Post urządzili przy nowojorskim Washington Square. Kiedy obaj synowie osiągnęli wiek szkolny, poszli do szkoły z internatem, a Emily poświęciła się pisaniu.
czytaj więcej     
Peggy Post

Peggy Post, żona prawnuka Emily Post, jest autorką, kierownikiem i rzecznikiem Emily Post Institute. Peggy przygotowała na 2007 rok trzy nowe książki, w tym czerwcowe wydanie "Emily Post’s Wedding Planner for Moms", i październikowe wydanie dwóch tytułów: "Emily’s Magic Words", ilustrowana książka dla dzieci napisana wspólnie z Cindy Post Senning, Ed.D; i "Teen Manners: From Malls to Meals to Messaging and Beyond".
czytaj więcej     
Peter Post

Peter Post jest dyrektorem Emily Post Institute i autorem trzech książek związanych z etykietą, w tym najbardziej znanej
"The Etiquette Advantage in Business: Personal Skills for Professional Success", która prezentuje całkowicie uaktualnione spojrzenie na etykietę w świecie biznesu. Jako ekspert, twórca i prezenter programów "Emily Post Business Etiquette", Peter prowadzi seminaria dla firm, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.
czytaj więcej     
Cindy Post Senning, Ed.D

Cindy Post Senning, Ed.D jest prawnuczką Emily Post, a także autorką oraz kierowniczką i rzecznikiem The Emily Post Institute. Swoją najnowszą książkę dla dzieci, "Emily’s Everyday Manners", (sierpień 2006, HarperCollins Children) napisała wraz z Peggy Post. Książka tryska humorem i zawiera liczne ilustracje, dzięki czemu jest wyśmienitą propozycją dla dzieci w wieku 4-7 lat.
czytaj więcej     
Piotr Rowicki

ur. w 1975 r., z wykształcenia historyk, z zamiłowania pisarz, wielbiciel gór, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach prozatorskich i poetyckich Wydał m. in powieść: „Mężczyzna i bestia” (wyd. Finalik), opowiadania „Przed górami, przed lasami… czyli bajki dla dorosłych”. W wydawnictwie Cartalia Press ukaże się jego książka „Misia zdrówko porady nie od parady”.

czytaj więcej     
Tracy Ryan

ur. w 1964 r., australijska poetka i powieściopisarka. Pracuje także jako redaktor, wydawca, tłumacz, wykładowca akademicki. Wydała ponad dziewięć książek, w tym dwie powieści. Jej poezja ukazywała się w magazynach takich jak: Salt, Literary Review i Cordite. Autorka podkreśla, że nie identyfikuje się z żadną znaną grupą poetów, jej pisanie jest natomiast związane z feminizmem. Podkreśla, że wiersze powstają na podstawie tego, co przeczyta. Autorka wydała m.in.: ”Killing Delilah” (1994),”Intensities of Blue”(1995),”Bluebeard in Drag”(1996),”Slant”(1997) ,”The Willing Eye”(1999), ex “opere “Vamp” (1997), “Jazz Tango” (2002). Wydawnictwo Cartalia Press wydało tomik poezji “Block Notes” w 2007. Tracy Ryan otrzymała następujące nagrody i nominacje: 1994 Western Australian Premier's Book Awards Prize za poezję: Shortlisted for Killing Delilah, 1996 John Bray Poetry Award, Adelaide Festival: Shortlisted for Killing Delilah, 1996 Times Literary Supplement: Poems on the Underground short poem competition: Joint winner, 1995 T. A. G. Hungerford Award for Fiction: Shortlisted for Vamp, 2000 Western Australian Premier's Book Awards Prize for Poetry: Winner for The Willing Eye. Wydawnictwo Cartalia Press wydało tomik poezji Block Notes.


Źródło: Wikipedia
czytaj więcej     
Katarzyna Ryrych

pisarka i nauczycielka angielskiego w gimnazjum w Wieliczce, wielbicielka kotów, była wolontariuszka – opiekowała się dzieckiem na oddziale onkologicznym. Wydała: “Pamiętnik babuni”, “Skrzydłak”, “Niebajki”, „Bajki z szafy”, „Wiersze z pazurkiem”. W Wydawnictwie Cartalia Press ukaże się jej książka pt. „Siedem sowich piór”.
czytaj więcej     
Grzegorz Wróblewski

Poeta, urodził się w 1962 roku w Gdańsku, a dorastał w Warszawie. Od 1985 roku mieszka w Kopenhadze.
czytaj więcej     

dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki
Wydawnictwo Cartalia Press poleca nowoczesne podręczniki dobrych manier i klasyki savoir-vivre 'u, a w nich: dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery, savior-vivr, etyka zawodowa.
Ksiązki Cartalia Press to obowiązkowa lektura obywatela bez granic - dobre obyczaje, etykieta, maniery, etyka zawodowa.
Wykonanie:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska 2007