Cartalia Poetry Series - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Cartalia Poetry Series
Tomiki wierszy współczesnych poetów angielskich w wyjątkowym opracowaniu graficznym, przygotowane we współpracy z Equipage Cambridge
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Serie wydawniczedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Pozycje książkowedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Zapowiedzidobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Bestsellerydobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Recenzjedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
O autorachdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Fragmenty książekdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Wyszukajdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press

Newsletter:

Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Cartalia Press:dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki. Jesteście zaręczeni,
Obyczaje ślubne... w świecie bez granic  - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressPeggy Post

Obyczaje ślubne... w świecie bez granic

Jesteście zaręczeni

Jesteście zaręczeni! Jako para w tej chwili najważniejsza, prawdopodobnie wraz z rodzicami i przyjaciółmi przeżywacie przypływ radości, przedstawiając sobie życie pełne błogiego małżeńskiego szczęścia. Temu podekscytowaniu towarzyszy jeszcze jedno pragnienie – idealnego ślubu. Ale co oznacza „idealny”? Przede wszystkim, słowo to nie odnosi się już do formalnej uroczystości jak z bajki, z sześcioma druhnami i kilometrem białego tiulu. (Niewymyślne śluby należą tak naprawdę do najpiękniejszych.) Idealny ślub jest uosobieniem stylu i scenerii ukazujących to, kim jesteście, skąd przyszliście i w jakim kierunku zmierzacie. Celem jest uroczystość, podczas której wszystkiemu, co ważne – wam, waszym rodzinom, waszemu weselu, waszym gościom - okazana będzie najwyższa troska i uwaga. Chodzi o to, by zaplanować uroczystości ślubne mając na uwadze następujące zasady:
• Niech waszym przewodnikiem będzie takt. Podejmujcie decyzje tak, by zachować i wzmocnić związki ważne w waszym życiu.
• Pomyślcie o uroczystości tego rodzaju, z jaką wy, wasi rodzice i przyjaciele będą się dobrze czuć.
• Zrezygnujcie z danej tradycji, jeśli myślicie, że grozi ona wywołaniem rozłamu w rodzinie. Spróbujcie włączyć tradycję, która wiele znaczy dla kogoś, kto jest dla was ważny.
• Polegajcie na takcie i wrażliwości angażując innych – nawet macochę czy ojczyma lub dalekich krewnych.
• Okażcie wzgląd dla potrzeb gości starszych albo chorych. I - jeśli zaproszone są dzieci - wynajdźcie dla nich specjalne zadania.
• Przewidujcie potencjalne problemy, które mogą wywołać niezgodę i podejmujcie kroki, by ich uniknąć.
Ta sama troska i uwaga dotyczy waszego stosunku do dostawców i obsługi, czy to firmy kateringowej i orkiestry obsługujących wymyślną ceremonię, czy pracownika kwiaciarni i firmy poligraficznej troszczących się o kameralny ślub.


Podtrzymywanie radości w trakcie przygotowań


Zaręczyny i planowanie ślubu to czas radości i wspólnoty, który może zbliżać ludzi w najcudowniejszy sposób. Jednakże ta bliskość może powodować tarcia, a ukryte w głęboko emocjonalnych decyzjach ładunki mogą nieoczekiwanie wybuchać. To niesłychanie emocjonalny okres i będziecie musieli dołożyć wszelkich starań, by upewnić się, że nie zostały zranione niczyje uczucia, że rodzina i najlepsi przyjaciele czują się włączeni w przygotowania i że rozgrzebywanie starych problemów i dawnych uraz nie doprowadzi do tego, by planowanie ślubu utknęło w martwym punkcie. Co najważniejsze, będziecie chcieli znaleźć sposoby na to, by dobrze zadbać o siebie i partnera, maksymalnie wykorzystać wasze umiejętności radzenia sobie, a zminimalizować martwienie się o drobiazgi. Dodatkiem do tej książki jest Kalendarz ślubny Emily Post, który pomoże wam się zorganizować w trakcie przygotowań. Oto praktyczne rady, dzięki którym planowanie pójdzie gładko:

Jest was dwoje: Oboje musicie stworzyć silny front – zespół – i, co najważniejsze, wspierać się wzajemnie, gdy zasypani dobrymi radami podejmujecie kluczowe decyzje. Chociaż takie rady udzielane są w dobrej wierze, mogą być też mylące i męczące. Kiedy będziecie je przesiewać, musi wspierać was wewnętrzna siła – własna i partnera.

Pamiętajcie o trzech zasadach: Zawsze skupiajcie się na trzech zasadach planowania ślubu:
• Takt
• Porozumiewanie się
• Kompromis

To, jak podejdziecie do planowania ślubu może być zapowiedzią waszego podejścia do innych najważniejszych decyzji w waszym wspólnym życiu. To czas, by opracować sposób osiągania wzajemnej zgody w przyszłości. Pamiętajcie jednak, że obok stresu, jaki może towarzyszyć zarówno wielkim decyzjom, jak i małym szczegółom, powinna być też przygoda i zabawa. Właśnie świętujecie jedno z kluczowych wydarzeń waszego życia.

      powrót     

dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki. Jesteście zaręczeni,
Wydawnictwo Cartalia Press poleca nowoczesne podręczniki dobrych manier i klasyki savoir-vivre 'u, a w nich: dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery, savior-vivr, etyka zawodowa.
Ksiązki Cartalia Press to obowiązkowa lektura obywatela bez granic - dobre obyczaje, etykieta, maniery, etyka zawodowa. Jesteście zaręczeni,
Wykonanie:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska 2007