Dobre obyczaje według Emily Post - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Dobre obyczaje według Emily Post
Współczesna klasyka savoir-vivre`u: nowoczesne podręczniki dobrych obyczajów, doskonale napisane i zilustrowane przewodniki na temat etykiety w różnych sytuacjach oficjalnych i prywatnych, z życia zawodowego i rodzinnego.
dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Serie wydawniczedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Pozycje książkowedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Zapowiedzidobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Bestsellerydobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Recenzjedobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
O autorachdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Fragmenty książekdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press
Wyszukajdobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia press

Newsletter:

Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Cartalia Press:dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki. fragmenty ze wstępu,
Vademecum dobrych obyczajów w biznesie - dobre obyczaje, etykieta, maniery, savoir-vivre, etyka, wydawnictwo cartalia pressPeggy Post,  Peter Post

Vademecum dobrych obyczajów w biznesie

fragmenty ze wstępu

To, że możesz przyjść do pracy w dżinsach nie wywołując poruszenia, nie oznacza, że ludzie przestali przywiązywać wagę do dobrych manier. Bez względu na to, jak oficjalny czy nieoficjalny charakter ma twoje miejsce pracy, umiejętność nawiązywania kontaktów towarzyskich ma podstawowe znaczenie dla sukcesu zawodowego. Wiedza o tym, jak się zachować w rozmaitych środowiskach zawodowych uczyni z ciebie nie tylko sympatyczniejszego, bardziej pewnego siebie i pełnego uroku współpracownika, lecz wyposaży cię również w ważne narzędzia do budowania trwałych, efektywnych relacji z partnerami – relacji, dzięki którym ty i twoja firma szybciej osiągniecie wspólne cele. Biorąc pod uwagę większą mobilność zawodową, rosnącą popularność pojęcia „zespołu” w firmie i konieczność uwzględniania różnic kulturowych na globalnym rynku, znajomość etykiety w biznesie jest dziś bardziej pożądana niż kiedykolwiek przedtem.
A zatem… czym w istocie jest etykieta w biznesie? Nie jest to zbiór sztywnych zasad dla początkujących. Właściwie pojęcie etykiety w biznesie oznacza niewiele więcej niż zdrowy rozsądek wynikający z troski, szacunku i uczciwości wobec osób, z którymi pracujesz. Czytając tę książkę, przekonasz się, że taka postawa pozwoli ci bezpiecznie przetrwać i wygrać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nauczysz się, jak:
 pokonywać trudności podczas szukania pracy
 ubrać się odpowiednio na każdą okazję, bez względu na wykonywany zawód
 odważnie, taktownie i skutecznie nawiązywać satysfakcjonujące kontakty ze współpracownikami i partnerami
 rozwiązywać konflikty służbowe ze swobodą i wdziękiem
 lepiej układać sobie stosunki z szefem
 zyskać szacunek szefa, podwładnych, współpracowników i klientów
 poprowadzić zebranie służbowe w metodyczny, efektywny sposób
 skutecznie komunikować się w mowie i piśmie (łącznie z mailami)
 czuć się pewnie podczas posiłków w restauracji, zarówno w roli gospodarza, jak i uczestnika przyjęcia służbowego
 szanować różnice kulturowe i odnosić się do nich z sympatią w czasie zagranicznych podróży
 zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu, gdy założysz własną firmę.

Poświęcając sporo uwagi potrzebom pracowników niższego i średniego szczebla, autorzy udzielają również porad kadrze kierowniczej w takich sprawach jak utrzymywanie dobrych stosunków z pracownikami i rozwiązywanie zawiłych problemów etycznych. Większość wskazówek zawartych w książce ma charakter uniwersalny: Czy jesteś dyrektorem w garniturze w prążki, czy właścicielem firmy internetowej i nosisz tenisówki, znajomość tajników etykiety dotyczących korzystania z telefonu komórkowego, wyboru odpowiedniego upominku służbowego lub pełnienia roli gospodarza podczas służbowej kolacji zawsze będzie przydatna.
Chcemy zapewnić komfort psychiczny biznesmenowi, który nigdy nie miał okazji nauczyć się podstaw etykiety; odświeżyć wiedzę tych, którzy taką okazję mieli; postawić znak równości pomiędzy dobrymi manierami a istotą dobrego biznesu i dać czytelnikowi poczucie pewności siebie, które prowadzi do sukcesu. Mamy nadzieję, że nasza książka będzie miała istotny wpływ na pracowników i kadrę kierowniczą w każdym miejscu pracy, proponując trwałe zasady w tak szybko zmieniającym się świecie.
AUTORZY

      powrót     

dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery i savior-vivre, książki. fragmenty ze wstępu,
Wydawnictwo Cartalia Press poleca nowoczesne podręczniki dobrych manier i klasyki savoir-vivre 'u, a w nich: dobre obyczaje, etykieta, dobre maniery, savior-vivr, etyka zawodowa.
Ksiązki Cartalia Press to obowiązkowa lektura obywatela bez granic - dobre obyczaje, etykieta, maniery, etyka zawodowa. fragmenty ze wstępu,
Wykonanie:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska 2007